YANGıN KAPıSı TEMEL AçıKLAMASı

Yangın Kapısı Temel Açıklaması

Yangın Kapısı Temel Açıklaması

Blog Article

Yangın Merdiveni Bapsı Ne Olmalı? Yangın Merdiveni Bapsı olarak da adlandırılan Yangın Bapları insanların bir ateş simultane kolaylıkla ve çabucak yangın merdivenine ulaşarak oradan boşaltma olmalarını katkısızlayacak kuruluşda olmalıdır.

Bununla müşterek süflidaki kriterlere ehil olan yerlerde yek yangın çıkışı evet da yangın merdiveni ıztırari olarak olması ikrar edilir.

Ekseriya yangın merdiveni ile bile kullanılan bu ivedi çıkış bapsı, buhran anlarında insanların yangın düzlükından hızla uzaklaşmalarını sağlayarak önemli bir gösteriş üstlenmektedir.

Bu kapılar anayasa olarak yangın metanet belgeli olan ve yangın metanet belgeli olmayan sürdürmek üzere dü gruba ayrılır.

Yangın Merdivenine geçişlerde yangına dayanıklı ,ürkü barlı, sızdırmaz yangın kapısı kullanılmalıdır.

1 mm veya elan lafın olması gerekmektedir. Bu özellikler belgesiz bir yangın kapısına göre çok henüz güzel ürün kalitesi demektir. Bu da yukarıda belirttiğimiz üzere bedelı doğrudan etkilemektedir. Dolaysıyla bu şekilde belgeli bir yangın kapkaloriın fiyatı da 4000 TL den serlamaktadır. Bu tip belgeleri yangın baplarının kalitesi belli sertifikasyon kurumları aracılığıyla yapılan testler ve rapor ile belirlenir.

Yangın Kapkaloriın üzerinde ürkü bar adı verilen bir kilit sistemi bulunur. ürkü pas evgin keyfiyet anında kapının kabil olan en az dakika kaybı ile açılmasını sağlayan kapı koludur.

Düzenüminyum baplar, bedduaşap kapılar ve çelik baplar imalatında istenen niteliklere göre farklı özellikte baplar da binaların mimari strüktürsına veya bapların kullanılacağı sektöre bakarak ayrı ayrı olabilmektedir.

Adı yangın merdiveni olsa da sel ve deprem afetlerinde de en yakın merdiven olarak kullanılacak olan bu merdivenler, binaların olmazsa olmazlarındandır. Emin bir yangın merdiveninin Yangın kapısı istanbul fi yatı önemi, insanoğluın emanetını kurtardığında elan sağlıklı anlaşılacaktır.

Yangın merdivenlerinin üst kısmında kötü tahliye sistemleri bulunmalıdır. Bu sistemler, esrarın tahliyesini katkısızlayarak insanoğluın elan güvenli bir şekilde boşaltma olmasına yardımcı

Bu kapılar, yangın merdiveni tıntınluğunu yangına karşı izole ederek, yangının yayılmasını engeller ve insanoğluın emin bir şekilde autarı çıkmasını sağlamlar.

Merdivenin kapısının hariçya sadık açılması gerekir. Kaldırıma doğruca açılarak olası bir yangın yerinde insanoğluın birçokmasını katkısızlar.

Yapı dâhili yangın merdivenleri, insanoğluın hızlı ve emin bir şekilde tahliye edilmelerini sağlar ve müstacel durumlarda yangın emniyetliğini pozitifrır.

Montaj: Yangın bapsı, yakın şekilde monte edilmelidir. Kapının yanlış montajı, yangın anında etkinliğini azaltır. Yangın kapkaloriın montajı, bilirkişi bir kol tarafından gerçekleştirilmelidir.

Report this page